Interjeras. Šilta ar šalta.

Interjeras. Šilta ar šalta.

Iliustracija iš: https://www.bloglovin.com

Kiekvienas mūsų pasirenkam savo namų dekoro ar interjero raišką. Nesvarbu, ar patys interjerą kuriame ir nuoširdžiai rūpinamės kiekviena detale, ar šį darbą paliekame specialistui.

Šiandien dažnas interjero žurnalas, blogas, interneto puslapis ar socialinis tinklas pilnas dailių interjero idėjas demonstruojančių nuotraukų. Visos jos savaip dailios ir  traukiančios akį. Vienose dominuoja aksesuarai, žinomų ar mažiau žinomų prekės ženklų baldai, vintažinės interjero detalės, kiti pasižymi lakoniškumu, askeze ir spalvų derinių subtilumu.

Mano akį patraukė įsivyravusi nuomonė, kad viskas kas yra šalta, sterilu ir asketiška yra ir estetiška ir modernu. O tai, kas yra šilta ir spalvota – kičas, arba bent jau ne stilinga.

Noriu atkreipti dėmesį į du faktorius kuriant sau ir savo šeimai namus.

  1. Ne visos spalvos, ne visiem tinka. Kalbu ne apie feng shui ar horoskopus. Ir net ne apie psichologiją. Nors šios srities kuriant namus reiktų nepamiršti. Kalbu apie mūsų kūnus. Dar konkrečiau – apie kraujospūdį. Niekam ne paslaptis, kad žmonės turintys aukštą kraujospūdį yra visada šilti, tikrąja to žodžio prasme. Jiems ne taip svarbu gaudyti kiekvieną šilumos bangą, kaip žemo kraujo spaudimo žmonėms, kurių kraujotaka lėtesnė, kojos ir rankos amžinai šaltos ir jie visada dairysis ugniakuro, ar šilto pledo, kuris apsaugotų nuo skersvėjo. Ar žinote, kad šaltos spalvos namuose suteikia vėsumo jausmą, o šiltos – šilumos ir jaukumo? Taigi jei tikrai esate šalčmiriai, nesivaikykite šiuolaikinės mados ir nesusikurkite namų, kuriuose visuomet jausitės sušalę. Ir priešingai, jei jūsų kraujospūdis linkęs būti per aukštas – nedažykite sienų raudonai, ir neužsisėdėkite geltonoje anytos virtuvėje;
  2. Apie tas pačias spalvas, tik iš kito rakurso. Šaltos spalvos ir sterilaus interjero mados mus dažnai pasiekia iš Skandinavijos. Bet pasidairykime po pasaulį, pasidomėkime architektūros istorija. Pažiūrėkime kokiuose namuose gyveno mūsų seneliai ir proseneliai, ir kokiose vilose atostogaujame nuvykę į saulėtą Viduržemio jūros regioną. Čia vėl atkreipkime dėmesį į šiltas ir šaltas spalvas, kodėl jos būdingos tam tikriem regionam, ir kodėl. Jei jau šaltos spalvos suteikia vėsumo jausmą, tai kodėl mes, gyvendami šiaurės pusrutulyje, retkarčiais žiemą sulaukdami -30C sienas dažome melsvai, baltai ir bėgame nuo šiltų spalvų… Ar jos pabodę, ar taip vyksta, todėl, kad remontą darome vasarą, kuomet pamirštame, kokios atšiaurios, kartais būna mūsų žiemos.

Nustokime išradinėti dviratį, ir priimdami mūsų gyvenime svarbius sprendimus, pasverkime visus už ir prieš, pasidomėkime savo gimtojo regiono istorija ir tradicijomis, o nesivaikykite aklai naujausių mados tendencijų. Savo susikurtuose namuose gyvensite ne vieną mados sezoną. Tegu madų vaikosi parduotuvių interjero dizaineriai, viešųjų patalpų projektuotojai, o jūs kurkitės erdvę sau, ne interjero ekspertam ir ne vienai dienai.

Iliustracija iš: Finnish sauna by Henrik Kettunen on Fivehundredpx

Leave a Comment

You must belogged in to post a comment.